Źródło zdrowia – dieta zbliżona do natury

Zaoszczędzone wiele tysięcy złotych na leczeniu… interesuje?

Ja myślę!

Poniżej przedstawiamy dietę ułożoną przez jedną z najlepszych lekarzy weterynarii o których wiemy. Specjalizuje się w stawianiu na nogi beznadziejnych przypadków. Trafiliśmy do pani doktor, bo naszej suczce wyszła prawie cała sierść. Jeden lekarz mówił jedno, drugi drugie, znacie to ?

Pani doktor Kasia Oczkowska z Chotomowa pod Warszawą zapytała:

◼️ Je najlepsze, najdroższe groszki dostępne na rynku?

🔲 Odpowiedzieliśmy: Oczywiście!

◼️ No, to wyrzućcie to do najbliższego śmietnika.

Przedstawiamy poniżej dietę, która z dnia na dzień dała poprawę naszej „suczuni”.

Imię: Coco, rasa Pitbull, wiek 1 rok 4 miesiące, Waga: 22 kg; ilość kilometrów przebieganych dziennie w lesie ok. 25. Weźcie na to poprawkę i przeliczcie dietę dla swojego psa.

DIETA:

Grupa 1: mięso – 650 g na dobę.
Tylko: koza, jeleń, sarna, konina, królik, zając, przepiórka, perliczka, struś w tym podroby powinny stanowić docelowo 90 g dziennie, ale zaczynamy od podawania mniejszych porcji, np od 30 g dziennie. Podroby rozluźniają stolec więc trzeba obserwować i dostosowywać dawkę do jakości kupy 😀

Podroby wprowadzamy po ok 2 tyg. diety.
Wątroba z podrobów jest bardzo ważna i 25% z tego ma stanowić właśnie wątroba  (poza wątrobą: ozory, płuca, nerki, serce, mózg, śledziona).
Kości w całości lub mielone wprowadzamy dopiero za ok 12 tygodni.

Grupa 2: węglowodany 130 g na dobę.

Warzywa mają stanowić 90 g ( ziemniaki polskie, najlepiej stare, ugotowane ale ważne żeby podawać je całkowicie zimne!, marchew ekologiczna, cukinia, burak, pietruszka, dynia,)
Owoce: 40 g na dobę (malina, borówka, jagoda, jeżyna, agrest, porzeczki, gruszka)
Węglowodany nie muszą być podawane codziennie, mogą być podawane 2-3 razy w tygodniu tak żeby bilans tygodniowy się zgadzał.

Życzymy zdrowia!

Jedna uwaga

  • Dakota

    Jak mi pani da pieniądze na dietę bart to bardzo chętnie, nawet ja codziennie nie jadam owoców typu maliny, jeżyny czy Bóg wie co jeszcze. Mój alergik je karmę z owadami i puszki z karmą jednobiałkową wybraną pod jego alergie. I ma się bardzo dobrze! Kupy też są super. Ludzie nie mylcie alergii pokarmowej od środowiskowej, bo to na prawdę wiele ona się nie różni. Przebadajcie psa na alergeny środowiskowe w 1 kolejności, bo to głównie przez nią są problemy dermatologiczne.

CO O TYM MYŚLISZ?