Jeśli Twój kot potrzebuje pieluchy…

Artykuł ten kierujemy do właścicieli kotów, którzy mają problem ze zwalczeniem nawracających zapaleń pęcherza u swojego pupila.

Wiemy, wiemy, próbowaliście już wszystkiego, a kot nadal posikuje krwią. NIc nie pomaga – antybiotyki, środki przeciwzapalne… Pani weterynarz rozkłada ręce, kiedy przychodzicie.

Pojawia się złowrogie określenie: – „idiopatyczne zapalenie pęcherza”. Idiopatyczne czyli „z zagranicznego na nasze”: nieznanego pochodzenia, nieznanej przyczyny, mające nieznane podłoże.

Rzecz w tym, że jest prawdopodobne, że wasz kot jest „szczęśliwym” posiadaczem zagnieżdżonej bakterii E. Coli. Antybiotyki znakomicie radzą sobie z bakterią wolnopływającą. Niestety nie dają sobie rady z bakterią, która w toku choroby zagnieździła się w nabłonku pęcherza waszego milusińskiego.

Na szczęście mamy Naturę, a ta radzi sobie ze wszystkim, nawet z ropą z rozbitego tankowca 🙂

Poznajcie Mannozę… To cukier prosty występujący naturalnie między innymi np. w owocach żurawiny.

Cukier ten zmniejsza adherencję (przyczepialność) bakterii E. Coli – głównego czynnika wywołującego nawracające zapalenia dróg moczowych, a w szczególności zapalenia pęcherza. Mannoza w postaci czystej t.j. D-Mannoza bardzo łatwo przylega do bakterii wolno pływających jak i do tych, które już zagnieździły się w nabłonku pęcherza moczowego. Jest to wyjątkowa cecha tej substancji.

Bakterie E. Coli potrafią bardzo dobrze się adaptować do warunków, które napotykają. Trwają w „uśpieniu” nawet kilka lat, aby w odpowiednim momencie zaatakować. Po zagnieżdżeniu w nabłonku pęcherza potrafią się ochronić przed działaniem czynników zewnętrznych, tworząc swoistą obudowę kolonii. W ten sposób chronią się przed działaniem chemioterapeutyków czy antybiotyków. Leki te nie zawsze są w stanie zniszczyć całą kolonię bakterii. Część bakterii, które ukryły się głębiej może przetrwać i na nowo zacząć się namnażać. Stąd już prosta droga do nawrotu zapalenia pęcherza moczowego.

D-Mannoza działa inaczej niż chemioterapeutyki lub antybiotyki. Działa ona mechanicznie t.j. przyczepia się do kolonii bakterii zagnieżdżonych i systematycznie coraz bardziej je obciąża. Po pewnym czasie „gniazdo” bakterii staje się na tyle ciężkie, że podczas oddawania moczu, gdy w pęcherzu panuje znaczny ruch nie jest ono w stanie utrzymać się na nabłonku i jest wydalane. Jest to prosta i skuteczna mechaniczna metoda zwalczania zakażenia.

Załamaliście już ręce nad zapaleniem pęcherza u Waszego kota? Niepotrzebnie, zawsze można sięgnąć po Catti M  – źródło czystej postaci Mannozy. Polecamy!

Dodaj komentarz

Staramy się dostarczyć Ci najlepszą z możliwych obsługę, dlatego używamy ciasteczek 🍪. Przeglądanie naszej strony oznacza zgodę na ich wykorzystanie.