Chcesz zaoszczędzić na wizytach w przychodniach weterynaryjnych? – Dieta, dieta, dieta…

Jesteś tym co jesz… – To zdanie przypisywane jest ojcu medycyny – Hipokratesowi.
Analogicznie – Twój pupil jest tym co je!

🔴 Jak sądzisz? Czy ten wilk ze zdjęcia poluje na chrupki z hipermarketu? Lub na pyszne puszki z kolorowym napisem?

Oczywiście! Nie róbmy z siebie głupków! Wilk żyje dlatego, że znajduje pod krzakiem suchą karmę, zostawianą tam przez dystyngowanie przechodzącą sarnę 🤣

To jest prawdziwe żywienie:

W trakcie uczłowieczania naszych podopiecznych, robienia z nich naszych „synków” i „córeczek”, „chłopaczków” i „dziewczynek” zapomnieliśmy o ich rodowodzie. To SĄ drapieżniki… Niezależnie od tego jak głęboko schowana jest ich prawdziwa natura.

Drapieżniki żywią się upolowaną ofiarą. Nie chrupkami.

Uff… dochodzimy powoli do sedna. Do meritumu , jak mówią niektórzy. Większość dolegliwości naszych podopiecznych (ja też mam „córuś” pod dachem. Wyszła jej sierść od najlepszej na rynku karmy w chrupkach 🥵) to problemy związane z nieprawidłowym, szkodliwym, bardzo przetworzonym jedzeniem!

Niestety, nie pomogą tu żadne cudowne tabletki na stawy dla psów ani kapsułki na zapalenie pęcherza u kotów, jeśli nie zmienicie im pożywienia ! Mówimy uczciwie. Jeżeli chcecie pomóc swoim ulubieńcom, musicie włożyć w to trochę nauki i wysiłku. Oczywiście, doraźnie takie preparaty jak Salli S czy Catti M są rewelacyjne. Jeżeli jednak chcecie zachować swojego psa lub kota w dobrej kondycji do późnych lat, musicie zmienić mu dietę na wartościową dla niego. Taka jest prawda.

No dobrze, ale co to za dieta? Odpowiedź: BARF – krótko mówiąc – dieta jak najbardziej zbliżona do tego co drapieżniki mają w zwyczaju jeść na co dzień…

Zalecenia najlepszych lekarzy i rozpisana dieta dla 20 kilogramowego psa – następnym razem🙂.

Dodaj komentarz

Staramy się dostarczyć Ci najlepszą z możliwych obsługę, dlatego używamy ciasteczek 🍪. Przeglądanie naszej strony oznacza zgodę na ich wykorzystanie.