Ból stawów u psa. Przypadek kliniczny.

Ból stawów u psa? Chciałbym podzielić się z Wami historią mojego własnego boksera Yogiego. Yogi ma ok. 10 lat i jest nieco energicznym chłopakiem 😀. Dopadło go to co zdarza się często takim ancymonkom – zerwanie więzadła krzyżowego prawego kolana.

✳️ Być może jego historia pomoże innym psom, które doświadczają podobnych problemów?

We wrześniu 2020 trafiła się na łące jakaś kuropatwa, za którą koniecznie należało pogonić na „pełnej petardzie„. Niestety gonitwa skończyła się zerwaniem więzadła krzyżowego.

Początkowo sądziliśmy, że to jakieś stłuczenie i utykanie z czasem się skończy. Niestety nic z tego. Yogi trafił pod nóż w rewelacyjnej „Klinice Weterynaryjnej Bemowo” w Warszawie. Zabieg się udał i pies jest teraz dumnym posiadaczem tytanowego stabilizatora stawu. Śmiejemy się, że jak wsiada do samochodu – „psiwozu” – to podwaja 😀 jego wartość.

Jednak operacja taka wiąże się z głęboką ingerencją w staw. Nie wiem jak to można delikatniej przekazać, ale żeby naprawić taki staw trzeba piłować kości, brrr.

Tego typu ingerencja kończy się zwykle zwyrodnieniami i u Yogiego nie jest inaczej.

🔶 Oto zdjęcia stawu Yogiego dla porównania ⬇️

Po lewej: staw tuż po operacji. / Po prawej: 8 miesięcy później. (Przesuń suwak w prawo i w lewo)

Nie ma na to rady, niestety. Wraz ze zwyrodnieniem pojawia się również bolesność. Yogi po 8 miesiącach zaczął kuleć tak bardzo, że właściwie skakał na trzech łapach. Przykro było patrzeć jak się męczy, gdy robił „kupę” i usiłował w nią nie wpaść.

Poszliśmy na kontrolę, bo sądziliśmy, że rozpadła się ta misterna tytanowa konstrukcja… ale nie, wszystko jest w porządku… oprócz kulawizny.

◼️ To był opis problemu a teraz:

✅ Rozwiązanie

Trzeba było szybko zareagować. Zbyt dużo do wyboru nie ma 😀: Salli S oraz Salli BG.

Dwa tygodnie temu zaczęliśmy Yogiemu podawać uderzeniowe dawki tych preparatów do posiłków z tłuszczem (pies karmiony jest dietą BARF):

Tabletki na stawy dla psów Salli S

Salli S:

2 tabletki, 2 razy dziennie do tłustego posiłku.

Glukozamina na stawy dla psa Salli BG

Salli BG:

6 kapsułek, 2 razy dziennie do tłustego posiłku.

Oto efekt dwu tygodniowej kuracji (pies po 2 godzinnym spacerze i kilku szalonych gonitwach za zającami czy innymi łąkowymi bestyjami 😉):

Tutaj po 3 tygodniach… Myślę, że jest całkiem nieźle:

Ból stawów u psa można szybko pokonać.

Jeśli macie w domu takiego inwalidę i chcecie 🚀 SZYBKO pomóc – oto zestawy do miesięcznej kuracji dla psów w dwóch przedziałach wagowych (w nawiasach podana jest masa ciała psa):

Powyższe ceny są cenami regularnymi, jednak na oba zestawy obowiązują zniżki w wysokości 15% naliczane przy zakupie.

Kuracja miesięczna dla psa o wadze 30 – 40 kg to oszczędność: 101,10 zł (cena po zniżce: 572,90 zł)

Kuracja miesięczna dla psa o wadze 20 – 30 kg to oszczędność: 50,55 zł (cena po zniżce: 286,45 zł)

Dla porównania dwie iniekcje 💉 z kwasu hialuronowego, które są zalecane w takich przypadkach kosztują ok. 1600 zł. Wyciągi wierzbowe jak zwykle górą 🥇.

✳️ Jeżeli masz pytania co do powyższej kuracji, skontaktuj się z nami Jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiamy wszystkie cierpiące piesy! Trzymać się tam… Pomoc w drodze 🚑 🙂

Poznaj również historię psa imieniem BOBO:

2 komentarze

 • Paweł z Leonem

  Cóż mam o tym myśleć, jeżeli psu bezpowrotnie uszkodzono kolano. Budowa tegoż jest podobna do ludzkiego. Zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie to domena sportowców, piłkarzy w szczególności. Nigdy nie słyszałem, żeby u piłkarzy piłowano kość i wstawiano płytki tytanowe z śrubami. Kończyłoby się tak jak u Yogiego, kulawizną. Albo przeszczepia się wiązadła, sztuczne lub naturalne plus rehabilitacja i piłarz wraca do formy, albo sportowiec kończy karierę. Miałem to samo z moim 4 letnim dużym psem. Natychmiast operować, mimo, że wiązadła nie wszystkie były zerwane. Stwierdziłem, że nie będzie dalej sportowcem. Ruch tak, pływanie ponad wszystko jako rehabilitacja i wzmocnienie mięśni i pozostałych wiązadeł, ruch do przodu, jak najmniej na boki, żadnych zabaw z innymi psami, hamownia, zawracania, skakania itp. Spokojne spacery, więcej a krótsze i koniecznie preparat z boswellia serata (kadzidłowiec indyjski) plus glukozamina. W naszym przypadku doszedł jeszcze czarci pazur. Dodatkowo rehabilitacja w postaci naświetlań, akupunktury i masaży. Tych można się nauczyć i stosować we własnym zakresie. Pan dr Igor Bissenik zastosował jeszcze 3 iniekcje osocza bogatopłytkowego w oba kolana. Bardzo mądrze stwierdził, że na operacje zawsze jest czas. A ta nie jest tania i nieodwracalna. Stosowaliśmy inny preparat z boswellią seratą przez 1,5 roku 3miesiące i 3 tygodnie przerwy, o tym nie wiedzieliśmy, szkoda. Bo właściwościach kory wierzbowej też wiedzieliśmy. Ważne jest też żywienie psa, absolutny koniec z jakimkolwiek jedzeniem suchym, przynajmniej jako głównym. Może one pozostać jako dodatek lub przy wyjazdach, np. na urlop itp. Polecamy zasięgnięcie porady żywieniowca psów. Nie mogę tutaj reklamować, ale wystarczy poszukać w internecie. Pies musi mieć zbilansowana dietę przy tej chorobie. Proszę mi wierzyć dała ona plus boswellia serata bardzo dobry efekt. Nie operujcie odrazy waszych psów przy zerwaniu lub naderwaniu wiązadeł, bo tak mówi wasz lekarz weterynarii. Po pierwsze, jak pisałem, jest to nieodwracalny zabieg w organizm. Po drugie koszt tego zabiegu jest wyższy, licząc razem z późniejszą rehabilitacją, wstrzykiwaniem sztucznego „mazidła” itd. To idzie w tysiące złotych a efekt może być taki jak u Yogiego. Konsultujcie to u specjalistów jak dr Bissenik, pytajcie i stosujcie od początku boswellie serata, tak jak w tym preparacie. Osobiście przeczytałem kilkanaście artykułów naukowych z różnych weterynaryjnych ośrodków naukowych w Europie. Potwierdzam, to co firma piszę tu tak krótko. Powinni wstawić tu choć kilka odnośników. To nie jest z mojej strony reklama, nie znam tej firmy, ale chęć udzielenia pomocy poprzez własne doświadczenia z boswellią seratą. Reszta zależy już od Państwa.

  • admin

   Dziękujemy bardzo za poświęcenie czasu i napisanie tak obszernego, merytorycznego komentarza.
   Pozdrawiamy Pawła z Leonem!

CO O TYM MYŚLISZ?